Bělení zubů

Je mnoho vlivů, které nám komplikují cestu za bílým úsměvem- kouření, pití kávy, čaje, červeného vína... Bělení je bezpečnou a jednoduchou cestou, jak dosáhnout požadovaného výsledku. Zároveň s sebou přináší i řadu dalších výhod: mladší vzhled, vyšší sebevědomí, lepší pracovní příležitosti, povzbuzení k častějšímu usmívání... Podle použité metody rozlišujeme bělení ordinační a bělení domácí. Nejlepších výsledků lze dosáhnout kombinací obou metod.

Ordinační bělení

Ordinační bělení provádí zubní lékař nebo dentální hygienistka přímo v ordinaci. Nejprve se zuby izolují            od dásní a dalších měkkých tkání (rty, jazyk). Pak se na povrch zubů nanese bělící gel a nechá se 15-20 minut působit. Tento postup se opakuje 3-4x během jedné návštěvy. Celkem v zubním křesle pacient stráví              asi 2 hodiny. Přesný postup vždy specifikuje výrobce bělících gelů.Domácí bělení

Domácí bělení se provádí postupně, v pohodlí domova. Vyžaduje dvě návštěvy zubní ordinace. Při první zubní lékař nebo dentální hygienistka zhotoví otisk pacientova chrupu, který odešle do zubní laboratoře. Podle tohoto otisku se vyrobí anatomicky přesný nosič, který si pacient při druhé návštěvě vyzvedne spolu s bělícími gely a instrukcemi, jak je používat. Tato metoda vyžaduje více trpělivosti, jelikož je bělení zubů postupné. Žádané barvy se dosáhne zpravidla po 2 týdnech používání.